היתרונות הברורים של הקמת פורטל ארגוני

ארגונים גדולים כוללים מאות ולפעמים אלפי עובדים שונים. בעוד ישנם ארגונים שעובדים בבניין משרדי אחד, ישנם גם לא מעט ארגונים המחולקים לשלוחות שונות ברחבי הארץ. מטבע הדברים, על צוות העובדים והצוות הניהולי לעבוד בשיתוף פעולה מלא בכדי לקדם את הארגון ומטרותיו.
 
תפקידו של הפורטל הארגוני הוא לשפר ולהנגיש את התקשורת בתוך הארגון. כל פורטל נבנה בהתאם לצרכי הלקוח, כך שהמילה "פורטל" לא מייצגת פורמט אחיד וכללי שבו נעשה שימוש בכל בתי העסק באשר הם. היתרונות הבולטים של הפורטל הארגוני:
  • עובדים במחלקות שונות ובמשרדים שונים יכולים לתקשר ביניהם במהירות
  • מדובר על ממשק פשוט, נוח וידידותי
  • ישנו קשר ישיר בין הקמת פורטל ארגוני ובין עבודה יעילה יותר
  • ניתן לשתף את העובדים בעדכונים מקצועיים

פורטל ארגוני
 

דוגמאות לפורטל ארגוני אפשרי


כאמור, הפורטל נבנה בהתאם לצרכי בית העסק. לפני שתחל עבודת הפיתוח, מתבצעת עבודת הכנת מסמך איפיון המגדיר את תכנית הפיתוח מתחילתו ועד סופו. המטרה היא להציג בפני הנוגעים בדבר איך עתיד להראות הפורטל, מה הוא יכלול ועל אילו צרכים הוא יענה. חלק מהדברים שניתן לכלול בפורטל הארגוני:
  • דף בית שבו מרוכזות חדשות ועדכונים הרלוונטים לעבודה השוטפת.
  • אזור אישי לכל עובד דרכו הוא יכול לקרוא הודעות אישיות.
  • גישה למידע עסקי ורלוונטי לטובת העבודה.
 
בנוסף, הפורטל הארגוני הוא גם זה שיכול לקבל את העובדים החדשים המצטרפים לארגון. אם בעבר היו אלו חוברות הדרכה, הרי שכיום ניתן ליצוק את התכנים הרלוונטים, לרבות ההכשרה הכללית, בתוך הפורטל הארגוני. באופן זה, המידע נגיש יותר, ניתן לעדכן אותו דרך קבע אונליין והוא אפילו הופך אתכם ירוקים יותר.
 
כמו כן, ניתן לשלב בפורטל הארגוני גם מנוע חיפוש, כך שהעובד החדש (וגם זה הוותיק), יוכלו להקליד מילות חיפוש הרלוונטיות לשאלות עבורן הם מחפשים תשובות, ולקבל אותן. דמיינו לעצמכם מנוע חיפוש המכיל בתוכו אך ורק מידע מקצועי שיכול להעשיר את העובדים שלכם ולקדם את הארגון שאתם מובילים.
 

פורטל ארגוני הופך את העובדים מחוייבים יותר אליכם

העובדה כי ישנו פורטל השייך לעובדי החברה בלבד, יוצר בקרב העובדים תחושת מחוייבת כלפיכם. הפורטל הוא מעין אזור סטרילי, שהגישה אליו אפשרית רק לעובדי החברה. כך, אתם יוצרים למעשה "קבוצה סגורה" שהעובדים שלכם הם חלק ממנה. בכוחו של הפורטל לאחד את העובדים, לגבש את הצוותים וליצור שפה משותפת ואחידה בין כל עובדי הארגון.
 

הפורטל הופך את העבודה ליעילה יותר

מאחר והפורטל מכיל בתוכו גם המון מידע הרלוונטי לעבודה השוטפת, הרי שגם הופכים את שגרת העבודה ליעילה יותר. לדוגמא: עובד המעוניין לשאול את המנהל שלו שאלה מקצועית – יצטרך לעזוב את משרדו, להגיע אל משרד המנהל, להמתין לו שיתפנה ולחזור עם תשובה אל מקומו. כשיש פורטל, הרי שניתן לתקשר מכל מקום אונליין ולקבל תשובה דרך ממשק ייחודי בפורטל עצמו, או לחילופין לחפש מידע במנוע החיפוש של הפורטל. עבודה יעילה מאפשרת לכם כארגון לתת שירות טוב לללקוחות שלכם!

למגוון פתרונות לעסקים - לחצו כאן

הפורטל כגשר לרווחת העובדים

בנוסף, ישנם פורטלים המכילים גם אזור אישי המיועד לכל עובד. באזור האישי חשוף העובד לשלל הטבות ומבצעים (במסגרת היותו עובד בארגון), הוא יוכל לקבל ברכת יום הולדת אישית ולגם לקרוא עדכונים מקצועיים שוטפים הרלוונטים לתחום עיסוקו בחברה.
 
בנוסף, המון עסקים "סובלים" מדיסטנס ברור שבין הצוות הניהולי ובין צוות העובדים. בעת שישנו פורטל ארגוני שבו התקשורת נגישה, ישירה וחשופה בפני כל העובדים – ניתן לחזק את היחסים שבין כל העובדים, בכל הדרגות ובכל המחלקות. זיכרו: עובדים שטוב להם, יהיו עובדים טובים יותר!

יש לך רעיון לאפליקציה - שטיבל.קום מומוחי פיתוח אפליקציות